Българите Александър Василев и Иван Иванов се класираха за втория кръг на сингъл на турнира от ITF за мъже „K&D Cup 2024" с награден фонд 15 хиляди долара. Надпреврата се провежда на кортовете на ТК „Диана" в София.

17-годишният Александър Василев направи обрат и победи с 3:6, 7:6(2), 6:4 Пабло Мартинес Гомес (Испания). Срещата продължи 2 часа и 49 минути. Във втория кръг Василев ще играе срещу победителя от мача между №8 в схемата Фернандо Кавайо от Аржентина и Марцел Жиелински от Полша.

15-годишният Иван Иванов победи с 6:4, 0:6, 6:1 Джан Марко Ортензи (Италия). Срещата продължи 2 часа и 16 минути. Така Иван спечели първата си точка за световната ранглиста за мъже!

Във втория кръг Иванов ще играе срещу победителя от мача между Николай Неделчев и №2 в схемата Артюр Геа (Франция).

Пламен Милушев загуби в първия кръг с 2:6, 3:6 от Франко Риберо (Аржентина) за 92 минути игра.

Утре участието си в първия кръг започват още 12 българи.

Жребий:

Симеон Терзиев – №1 Габи Бойтан (Румъния)

Габриел Донев – Николо Чаварела (Италия)

Никола Колячев – Едоардо де Филипо (Италия)

Виктор Марков – Динко Динев

Симон Антони Иванов – №4 Мариано Тамаро (Италия)

Николай Неделчев – №2 Артюр Геа (Франция)

Антъни Генов – Васил Димитров

Диан Недев – №3 Владислав Орлов (Украйна)

Джордж Лазаров – №7 Дженгиз Аксю (Турция)

Георги Георгиев – Фелипе де Диос (Аржентина)

Шестима българи пък се класираха за четвъртфиналите в турнира на двойки.

Виктор Марков и Симеон Терзиев победиха третите поставени Габриел Донев и Симон Антони Иванов със 7:6(5), 6:4.

Поставените под №2 Антъни Генов и Николай Неделчев се наложиха над аржентинците Франко Риберо и Валентин Басел с 6:1, 6:2.

Динко Динев и Николо Чаварела (Италия) елиминираха Ерик Владимиров и Михаил Иванов със 7:5, 6:4.

Йоан Найденов и Маркъс Кобаяши (Япония) направиха обрат и победиха Радослав Шандаров и Васил Шандаров с 1:6, 6:4, 12-10.

Никола Колячев и Вардан Манукян загубиха от първите поставени Артюр Геа (Франция) и Владислав Орлов (Украйна) с 2:6, 1:6.

Диан Недев и Александър Василев отстъпиха драматично на четвъртите в схемата Дженгиз Аксю и Гьокберк Саръташ от Турция с 4:6, 6:4, 8-10.

Срещата между Васил Димитров и Пламен Милушев срещу Данил Голубьов (Русия) и Григорий Ломакин (Казахстан) е утре.