Испанският тийнейджър Карлос Алкарас поднесе една от големите сензации на US Open. 18-годишният тенисист отстрани третия в схемата Стефанос Циципас от Гърция след победа с 6:3, 4:6, 7:6 (2), 0:6, 7:6 (5).

Така Алкарас за първи път в кариерата си стигна до четвъртия кръг на турнир от Големия шлем. През юни тази година испанецът стана най-младият тенисист, достигнал до третия кръг на „Ролан Гарос“ от 1992 г. насам.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

Алкарас два пъти повеждаше с един сет на Циципас и демонстрира стабилност в играта, каквато не е присъща за възрастта му. Испанецът не успя да спечели гейм през четвъртия сет, а в решителната част спаси точка за пробив в момент, когато изоставаше с 2:3.

Тийнейджърът не само стигна до тайбрек, но и там демонстрира предимство, повеждайки с 5:2. В крайна сметка Карлос Алкарас спечели срещата при третия си мачбол. Негов съперник в следващия кръг ще бъде германецът Петер Гойовчик, който победи Хенрик Лааксонен от Швейцария с 3:6, 6:3, 6:1, 6:4.