Японската ветеранка Кимико Дате-Крум спечели първия мач на тазгодишния “Уимбълдън”. 40-годишната състезателка отстрани представителката на домакините Кейти О’Брайън с 6:0, 7:5. Мачът продължи час и 5 минути. В следващия кръг победителката ще играе с Винъс Уилямс или Акгул Аманмурадова (Узб).

За Дате-Крум това е 38-о участие в турнир от “Големия Шлем”, като тя пропуска надпреварите в периода 1997-2008 година, когато не се състезава.

Японката има 3 полуфинала – на Откритото първенство на Австралия (1994), “Ролан Гарос” (1995) и “Уимбълдън” (1996), а в Откритото първенство на САЩ играе два пъти четвъртфинали (1993, 1994).

Тазгодишният “Уимбълдън” ще бъде открит официално след 15:15 часа, когато шампионът Рафаел Надал играе с Майкъл Ръсел на Централния корт./БЛИЦ