Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Цуг (Швейцария) с награден фонд с награден фонд от 145 хиляди евро. Българинът победи с 6:2, 6:4 Матеус де Алмейда от Бразилия.

Мачът беше довършен днес, след като вчера беше прекъснат заради дъжд във втория сет при 6:2, 3:2.

Андреев започна силно и поведе с 5:1 по пътя си към успеха в първата част. Той реализира брейк на старта на втория сет, но при 3:2 гейма и негов сервис заваля и срещата беше отложена. При доиграването Адриан беше солиден при подаването си и задържа аванса си, за да триумфира за общо 76 минути игрово време.

С успеха Андреев заработи 11 точки за световната ранглиста, в която заема 210-ото място в момента.

За място на четвъртфиналите той очаква победителя от двубоя между шестия поставен Аролд Майо (Франция) и Федерико Ферейра Силва (Португалия).

В основната схема участва и Димитър Кузманов, който е миналогодишен полуфиналист в надпреварата. Мико е поставен под номер 8 и започва тази вечер срещу квалификанта Дилан Дитрих (Швейцария), 1120-и в света. Двамата не са се срещали досега.