Националът на България за Купа Дейвис Александър Донски се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира на клей от сериите „Чалънджър 100“ в Оейраш (Португалия) с награден фонд 160 680 евро.
Българският тенисист и Сидхант Бантия (Индия) спечелиха без игра след отказ на четвъртите поставени Клийв Харпър (Канада) и Дейвид Стивънсън (Великобритания).
Следващите им съперници ще бъдат румънците Богдан Павел и Александру Жекан.
Донски заработи 20 точки за световната ранглиста на двойки на ATP, в която заема 103-о място в момента.