Световният №1 Карлос Алкарас не се затрудни срещу италианеца Матео Арналди и след 6:3, 6:3, 6:4 за 1 час и 57 минути игра се класира за 1/4-финалите на US Open.

Първият сет започна равностойно и в първите пет гейма не се стигна до пробив. В шестия Алкарас успя да реализира такъв и след това затвори сета при 6:3.

Испанецът проби Арналди още в първия гейм на втората част и нямаше проблеми да я спечели също с 6:3.

В третия сет двамата си размениха по един пробив в третия и четвъртия гейм, за да се стигне до 2:2. При следващите по две подавания Алкарас нямаше трудности, а Арналди трябваше да спасява точка за пробив. Алкарас проби в гейм на нула в десетия гейм и след 6:4 затвори мача.

В следващия кръг лидерът в световната ранглиста ще се изправи срещу победителя от елиминиралия Григор Димитров в миналия кръг Александър Зверев и Яник Синер.