Най-добрият испански тенисист Карлос Алкарас срази 21-годишния естонец Марк Лаял с 7(3):6, 7:5, 6:2 за малко под два часа и половина игра на старта в третия за годината турнир от "Големия шлем" - Уимбълдън.

В първия сет мачът вървеше равностойно до момента, в който Лаял направи изненадващ пробив за 3:2, но много бързо Алкарас върна пробива и изравни. Стигна се до тайбрек, в който световният №3 нямаше проблеми и даде само 3 точки на естонеца.

Вторият сет започна перфектно за Лаял, който взе първия гейм и стигна до пробив във втория, като поведе с 2:0. Много бързо обаче Алкарас върна пробива, а при 5:5 направи още един и затвори сета със 7:5.

Третата част от мача бе най-бърза и Карлос Алкарас отвя съперника с 6:2, а в следващия кръг ще се изправи срещу победителя от мача Вукич-Офнер.