ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Бившият №1 в мъжкия тенис Новак Джокович стартира с убедителна, но трудна победа участието си на "Ролан Гарос" след успех с 6:3, 6:2, 7:6 (7:1) над представителя на САЩ Александър Ковачевич за малко повече от два часа.

Джокович пропусна да пробие съперника си при 2:1, но го направи за 4:2 и това бе достатъчно за успеха в първия сет. Във втория сърбинът на два пъти спечели при сервис за съперника - в първия и в петия гейм.

200 лв Начален Бонус Спорт!

Третият сет също започна с пробив за Ноле в първия гейм, но Ковачевич успя да върне интригата за 3:3 при подаване на сърбина. Бившият №1 в света обаче веднага върна пробива и поведе с 4:3. Стигна се до 5:4 и сервис на Джокович, но Ковачевич прoби и изравни - 5:5.

Американецът записа четвърти пореден победен гейм и поведе с 6:5. Стигна се до тайбрек, в който Джокович поведе с 3:0, след което затвори сета със 7:1.

В следващия кръг сърбинът ще се изправи срещу унгареца Мартон Фучович, победил представителя на домакините Юго Грение с 3-1.