Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на турнира в Индиан Уелс, след като претърпя тежка загуба от Медисън Кийс – 2:6, 1:6. Това беше първи мач между пловдивчавката и 19-годишната американка. В следващия кръг Кийс ще играе срещу поставената под № 13 Роберта Винчи от Италия, която почива в първия кръг.

Срещата между Пиронкова и Кийс продължи само 53 минути и 37 секунди. Българката направи три аса в мача срещу нито един за американката, но Цвети допусна и две двойни грешки срещу нова нула на Кийс. Американката спечели 84% от точките при свой първи сервис и 53% при втори, докато при българката тези показатели бяха съответно 43% и 16%.

ПЪРВИ СЕТ
Срещата започна лошо за Пиронкова, тъй като 19-годишната американка направи пробив още в първия гейм на мача, а след това спечели и своето подаване. След това двете тенисистки си размениха по един спечелен сервис гейм, за да дойде нов пробив в подаването на българката. Американката затвърди пробива, спечелвайки собствения си сервис гейм. Цвети спечели втория си гейм в мача при четвъртото си подаване и намали на 2:5 изоставането си. Медисън Кийс обаче спечели следващия си сервис гейм и с това поведе с 1:0 в мача.

ВТОРИ СЕТ
Втората част също започна с пробив в сервиса на Пиронкова    който Кийс затвърди след свой сервис гейм. Повторението на първия сет продължи, след като двете тенисистки отново спечелиха своите подавания. Отново последва пробив в сервиса на пловдивчанката, след което американката пак спечели подаването си за 5:1. След това аналогията с първия сет приключи, тъй като Медисън Кийс направи нов пробив, което беше достатъчно, за да спечели мача.