Американката Даниел Колинс разби шампионката от „Ролан Гарос“ през 2020 г. Ига Швьонтек (Полша) с 6:4, 6:1 и се класира за финала на Australian Open, където ще се изправи срещу представителката на домакините Ашли Барти.

Мачът започна много добре за световната №30, която постигна два ранни пробива и поведе с 4:0. След това Швьонтек също направи два брейка в подаването на Колинс, но 28-годишната американка също направи един и в крайна сметка взе първата част при петия си сетбол.

През втория сет полякинята въобще не успя да намери отговор на играта на Колинс, която благодарение на нови два ранни пробива поведе с 4:0, а след това в седмия гейм направи още един, за да стигне до успеха в мача за 78 минути. Така на Даниел Колинс предстои да играе първи финал от Големия шлем в кариерата си.

„Ще бъде специално да играя срещу световната №1 в нейния домашен турнир. Очаквам хубав мач срещу Ашли Барти“, коментира американката след победата си.