Ана Иванович започна с победа участието си на силния турнир в Доха с награден фонд 2 369 000 долара. Сръбкинята спечели с лекота с категоричното 6-1, 6-2 срещу Тамира Пашек. В спор за място на осминафиналите Иванович ще се изправи срещу Симона Халеп. Румънката надигра Олга Говорцова с 6-1 6-0.

За втори кръг се класира и още една тенисистка, достигала до върха на световната ранглиста. Каролине Возняцки срази Мервана Югич-Салкич с 6-1, 6-2. В следващата фаза датчанката очаква победителката от двубоя между Сораня Кърстя и тунизийката Онс Жабьор, пише сайтът tenniskafe.com.

Светлана Кузнецова и Мона Бартел също продължават напред. Рускинята се наложи със 7-6, 6-4 над Бетани Матек-Сандс и във втори кръг ще срещне Скиавоне или Бартоли./БЛИЦ