Защитаващата титлата си Ана Иванович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира "Пан Пасифик" в японската столица Токио с награден фонд 1 милион долара, съобщава БТА.

Поставената под номер 2 Иванович елиминира италианката Камила Джорджи със 7:5, 6:2 след 99 минути игра.

Сръбкинята стигна трудно до успеха в първия сет след късен пробив, а във втората част навакса ранно изоставане от 0:2 и след серия от шест поредни гейма стигна до успеха. Джорджи допусна цели 11 двойни грешки.

Следващата съперничка на Иванович ще бъде Доминика Цибулкова (Словакия), която отстрани шестата в схемата Карла Суарес Наваро (Испания) с 6:4, 6:4.

Шампионката от 2011 година Агниешка Радванска (Полша) също продължава напред. Тя надделя над Елина Свитолина (Украйна) с 6:4, 6:1 и на четвъртфиналите ще играе срещу четвъртата поставена Каролина Плишкова от Чехия, която пък се справи с представителката на домакините Куруми Нара с 6:2, 6:4.