Анди Мъри победи във вълнуващ двубой Новак Джокович с 6:4, 4:6, 6:3 на финала на турнира "Роджърс Къп" от сериите "Мастърс" в Монреал. Двамата тенисисти сътвориха невероятно зрелище, но Мъри показа по-здрави нерви в решителните моменти и грабна 35-ата титла в кариеарта си. Освен това той сложи край на "черната" си серия срещу световния номер 1 от осем поредни загуби.

Мъри и Джокович си размениха по един сет, в който почти всеки гейм стигаше до равенство. Така срещата влезе в решителна трета част, в която британецът набързо поведе с 3:0 и не позволи на своя съперник да върне пробива.

Анди Мъри спечели 11-ата си титла от сериите "Мастърс" и прибави сумата от 685 000 долара в банковата си сметка.