Световният №3 Анди Мъри се класира за втория кръг на силния турнир в Дубай. Олимпийският шампион надигра на старта левичаря от Люксембург Жил Мюлер с 6:4, 7:5. Мъри се справи със съпротивата на Мюлер за 1 час и 45 минути и в следващата фаза ще срещне португалеца Жоао Соуза, когото победи миналия месец на Аустрелиън Оупън. Един пробив бе достатъчен на Мъри, за да вземе първия сет след 62 минути игра. Във втората част 27-годишният шотландец реализира ранен пробив. Той сервираше за мача при 5:4, но допусна пробив. Веднага след това обаче британецът спечели отново подаването на съперника си, а после със своя сервис сложи точка на спора. При последното си участие в турнира - през 2012 година, Мъри игра на финала, в който загуби от Роджър Федерер (Швейцария).