Анди Мъри спечели нервен пети сет и оформи обрата си срещу Радек Щепанек, за да се класира за втория кръг на „Ролан Гарос“ след успех с 3:6, 3:6, 6:0, 6:3, 7:5.

Британецът, поставен под № 2 в схемата, имаше сериозни проблеми срещу 37-годишния чех, след като загуби първите два сета. След това спечели девет поредни гейма, взимайки третата част с 6:0 и поведе с 4:2 в четвъртата, когато падналият мрак прекъсна мача в понеделник вечерта.

Днес Мъри довърши успешно четвъртия сет и изравни резултата. В петата част Щепанек беше близо до успеха, тъй като имаше два мачбола при сервис на съперника, но британецът успя да спечели подаването си, а след това направи и пробив, което го улесни за крайната победа. Следващият съперник на Анди Мъри ще бъде французинът Матиас Бурж.

РЕЗУЛТАТИ И ПРОГРАМА ПРИ МЪЖЕТЕ НА "РОЛАН ГАРОС" - ТУК !!!
РЕЗУЛТАТИ И ПРОГРАМА ПРИ ЖЕНИТЕ НА "РОЛАН ГАРОС" - ТУК!!!