Анди Мъри спечели титлата от Мастърса в Шанхай, след като на финала разби Роджър Федерер с 6:3, 6:2. Така шотландецът спечели втората си титла за сезона след тази в Торонто преди два месеца, когато отново спечели срещу Федерер на финала.

С днешния си успех Мъри увеличи положителния си баланс срещу Роджър. Британецът има 8 победи и 5 загуби. Предимството на швейцареца е във факта, че би Анди на двата финала на турнири от “Големия Шлем” и не му позволи да спечели някоя от най-силните надпревари.

В първия сет Мъри поведе с 2:0, а Роджър така и не успя да върне пробива до 5:3. Федерер сервираше за оставането в сета, но шотланецът спечели подаването му и сета.

Анди поведе с 3:1 във втория сет, след което и с 5:2. Последва дълъг гейм при сервис на швейцареца, но Мъри проби и спечели мача след час и 25 минути игра./БЛИЦ