Анди Мъри записа впечатляваща победа на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай. 23-годишният шотландец разби за 55 минути с 6:2, 6:2 френския тенисист Жо-Вилфред Цонга. Мъри проби съперника си в третия гейм и малко след това дръпна с 3:1. Той осъществи нов пробив за 5:2 и затвори първия сет след 6:2. Сценарият се повтори във втория сет. Шотландецът проби още първото подаване на съперника си, а вторият пробив отново дойде в седмия гейм и даде възможност на Мъри да поведе с 5:2. В осмия гейм Цонга спаси първия мачбол, но при втория изкара топката в аут и Мъри се поздрави с убедителна победа.

Противник на Анди на полуфиналите ще бъде победителят от мача между Юрген Мелцер (Австрия), който отстрани в предишния кръг световния номер 1 Рафаел Надал (Испания) и аржентинеца Хуан Монако./БЛИЦ