Топпоставеният в основната схема на „Ролан Гарос“ Анди Мъри се класира за четвъртия кръг на турнира. Това стана факт след победата на шотландеца със 7:6 (8), 7:5, 6:0 над Хуан Мартин дел Потро.

Срещата продължи близо три чака и беше повторения на финала от олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 година, когато Мъри също излезе победител.

Дел Потро имаше четири сетбола през първата част, включително и след двойна грешка на Мъри за 7:6 в тайбрека, но ги загуби.

Анди Мъри се класира за четвъртия кръг на „Ролан Гарос“ за осми път от осем участия. Той има три титли от Големия шлем, а преди година игра финал в Париж.

За аржентинеца, шампион от Ю Ес Оупън 2009, това беше първо участие на Откритото първенство на Франция от 2012-а насам, а след това последваха множество операции на лявата китка.

Следващият съперник на Анди Мъри на „Ролан Гарос“ ще бъде победителят от мача между Джон Иснър (САЩ) и Карен Хачанов (Русия).