Анди Мъри продължава със слабото си представяне след “Australian Open” и отпадна още в първия си мач на турнира в Маями. Шотландецът отстъпи с 1:6, 5:7 на квалификанта Алекс Богомолов, 118-и в света.

Мъри няма спечелен сет в трите си мача след загубения от Новак Джокович финал в Австралия. Сърбинът от своя страна продължи силната си серия от началото на годината и се наложи с 6:0, 6:1 над Денис Истомин.

Джокович има 19 победи в 19 мача от началото на 2011 г., което е най-добрият старт на година в мъжкия тенис от 1986-а насам, когато Иван Лендъл започна с 25 спечелени срещи в 25 двубоя. Следващият съперник на Ноле ще бъде Джеймс Блейк, който победи Томас Белуши с 2:6, 6:4, 7:6.

Богомолов от своя страна ще играе срещу Джон Иснър, отстранил Игор Андреев с 6:4, 5:7, 7:6. Хуан Мартин дел Потро, възстановен от операция на дясната китка, записа успех с 6:7, 6:4, 7:5 над Филип Колшрайбер.

Защитаващата титлата си в женската част на схемата Ким Клайстерс имаше нужда от 50 минути за успеха си с 6:1, 6:1 над Анастасия Якимова. Шампионката от “Ролан Гарос” Франческа Скиавоне също продължава напред след 6:4, 6:4 над Анжелик Кербер. Третата в схемата Вера Звонарьова отстрани Динара Сафина след 3:6, 6:3, 6:2./БЛИЦ