Анди Мъри продължава да няма загуба вече 16 мача след US Open, след като се наложи с 6:2, 6:4 над Жереми Шарди от Франция и се класира за третия кръг на турнира в Париж.

Поставеният под № 2 в схемата британец, който загуби от Рафаел Надал на полуфиналите на откритото първенство на САЩ, взе преднина от 4:0 в първия сет, преди противникът му да спечели гейм. Във втората част Мъри направи ранен пробив и не допусна грешка при свой сервис до края на мача.

Следващият съперник на Анди Мъри на турнира във френската столица ще бъде американецът Анди Родик.

Испанецът Давид Ферер и сърбите Янко Типсаревич и Виктор Троицки също продължават напред след победи в два сета.

Ферер се наложи с 6:4, 6:4 над Никола Маю от Франция. Испанецът стигна до победата без да допусне непредизвикана грешка. Троицки отстрани Сергий Стаховски от Украйна след 6:4, 6:4.

11-ият в схемата Типсаревич победи Александър Богомолов с 6:1, 6:0. Богомолов спечели първия гейм в мача, но загуби следващите 12. Следващият съперник на сърбина ще бъде Томаш Бердих от Чехия./БЛИЦ