Поставеният под №2 в схемата и шампион от 2013 година Анди Мъри (Великобритания) достигна до полуфиналите на "Уимбълдън", след трудна победа над Жо-Филфрид Цонга (Франция) със 7:6 (10), 6:1, 3:6, 4:6, 6:1. Двубоят продължи 3 часа и 57 минути, а шотландецът за пръв път загуби сетове в тазгодишното издание на турнира.

В първия сет двамата си размениха по един пробив. Французинът загуби подаването си в петия гейм, а британецът - в осмия. Частта сереши с тайбрек, в който Мъри надделя с 12:10.

С два ранни пробива шотландският тенисист спечели и втория сет с 6:1.

Един пробив в 4-ия гейм бе достатъчен на Цонга, за да вземе третата част с 3:6.

Французинът допусна пробив в шестия гейм на четвъртата част, но в последствие на два пъти взе сервиса на противника си, с което изравни сетовете след 4:6.

В решителния сет световният №2 бе безапелационен и го взе с 6:1 с два ранни пробива.

В спор за финала той ще се изправи срещу поставеният под №10 в схемата Томаш Бердих (Чехия), който отстрани Лука Пуй със 7:6(4), 6:3, 6:2.

Схема, резултати и участници на "Уимбълдън" при мъжете - ТУК !!!

Схема, резултати и участници на "Уимбълдън" при жените - ТУК !!!