Анди Родик осъществи обрат и се класира за четвъртфиналите на “Australian Open” след победата с 6:3, 3:6, 4:6, 7:5, 6:2 над чилиеца Фернандо Гонсалес.

Двамата играха почти 3,5 часа на “Род Лейвър Арина” преди американецът да стигне до победата след двойна грешка на Гонсалес. Родик четири пъти е играл на 1/2-финал в Австралия, но никога не е участвал в мач за титлата.

Американецът бе под напрежение през голяма част от мача, като на няколко пъти репликираше съдията на стола Енрик Молина. Родик обаче си върна увереността в момента, когато Гонсалес започна да изпуска нервите си.

Чилиецът бе недоволен от решението на Молино, което доведе до загубата му в четвъртия сет. В яда си Гонсалес счупи ракетата си на корта, а след това допусна да бъде пробит при първия си сервис гейм в петия сет.

Родик, който днес записа 32 аса, ще играе в следващата фаза с Марин Чилич. По-рано днес хърватинът отстрани победителя от “US Open” Хуан Мартин дел Потро след 5:7, 6:4, 7:5, 5:7, 6:3./БЛИЦ