Финалистът от “Уимбълдън” Анди Родик няма да играе в мачовете за “Купа Дейвис” срещу Хърватия заради контузия на бедрото. Американците обявиха, че той е получил травма в историческия мач с Роджър Федерер (загубен вчера със 7:5, 6:7, 6:7, 6:3, 14:16).

В осмия гейм на четвъртия сет Родик падна, като се изправи след няколко минути, правейки болезнени гримаси. 26-годишният състезател доигра останалите час и половина със силни болки.

Родик има 18 последователни участия за “Купа Дейвис”, като помогна за спечелването на турнира през 2007 година.

Мястото му в тима ще заеме Марди Фиш (23-ти в ранглистата). Капитанът Патрик Макенроу ще разчита още на Джеймс Блейк и специалистите на двойки – братята Майк и Боб Брайън.

Срещите са на клей в Порец, Хърватия и започват в петък. За домакините ще играят Марин Чилич, Иво Карлович, Роко Каранушич и Ловро Зовко./БЛИЦ