Аржентинецът Диего Шварцман за първи път в историята направи обрат от 0:2 до 3:2 сета и елиминира южноафриканеца Кевин Андерсън с 1:2, 2:6, 7:5, 7:6(0), 6:2, достигайки четвъртфиналите на "Ролан Гарос" също за първи път в кариерата си. Следващият му съперник е големият фаворит за спечелване на 11-а титла от надпреварата Рафаел Надал, който досега пет път е побеждавал аржентинеца от пет срещи помежду им.

Андерсън взе първите два сета, а мачът бе прекратен заради тъмнина и днес се доигра. Шварцман демонстрира характер и  спечели следващите три части, завършвайки двубоя с ас.

В третата част аржентинецът ликува след четири поредни гейма на своя сметка. В четвъртия сет Андерсън сервираше за победата при 5:4, но допусна пробив, след което в тайбрека Шварцман не загуби нито една точка. Решителната пета част започна с пет пробива в първите пет гейма, но Шварцман направи нова поредица от четири спечелени гейма и триумфира с крайния успех.