Поставената под № 9 Саманта Стоусър отпадна от Аустрелиън Оупън и това остави домакините без представителка на турнира при жените. Стоусър беше елиминирана от 40-ата в света Женг Жи от Китай след 4:6, 6:1, 5:7. Така единствените австралийците в схемите на сингъл останаха Бърнард Томич и Джеймс Дъкуърт.

Жи спечели първия сет след 12-минутно разиграване на последния гейм, въпреки че Саманта Стоусър спаси седем сетпоинта. Австралийката имаше тотална доминация във втория сет и изглежда беше на път да вземе третата част, след като водеше с 5:2.

Китайката, която отстрани Стоусър на турнира в Сидни преди седмица, обаче изравни за 5:5. След това Женг получи два мачпойнта при сервис на австралийката и след двойна грешка на своята съперничка спечели двубоя, продължил 2 часа и 36 минути.