Канада достигна до полуфиналите на турнира за Купа "Дейвис" в Мадрид. "Кленовите листа" победиха с 2:1 Австралия и са първият отбор, който достига до предпоследната фаза от надпреварата. За "кенгурата" не игра Ник Кириос заради контузия.

Васек Поспишил победи със 7:6(7), 6:4 Джон Милман в първия мач на сингъл, а Алекс де Минор изравни след успех над Денис Шаповалов с 3:6, 6:3, 7:5.

Това наложи изиграването на решителен мач на двойки, който Поспишил и Шаповалов спечелиха с 6:4, 6:4 срещу Джордан Томпсън и Джон Пиърс.

Капитанът на Австралия Лейтън Хюит пък за пореден път се оплака от програмата на турнира. Неговият отбор игра три поредни вечери, докато Канада имаше два дни почивка преди двубоите от четвъртфиналите.

Канада чака на полуфиналите победителя от срещата между Сърбия и Русия.