Рафаел Надал няма да защитава титлата си в Буенос Айрес, след като на полуфинала изтърва мачбол и загуби с 4:6, 6:4, 6:7 (4) от австриеца Доминик Тием.

Срещата продължи два часа и 50 минути при температура от 32 градуса по Целзий. На финала Тием ще играе с победителя от мача между Давид Ферер и Николас Алмагро.

Надал допусна пробив в деветия гейм на първия сет и това позволи на 22-годишния австриец да поведе в мача. 29-годишният испанец върна пробива в десетия гейм на втората част и успя да изравни резултата.

Тием поведе с 2:0 в решителния сет, но Надал успя да изравни и след това получи мачпоинт в десетия гейм, но австриецът го спаси. В тайбрека Доминик Тием поведе с 6:1 и пропусна три мачбола, но спечели двубоя при четвъртата си възможност.