Лидерите в световната ранглиста на АТП Анди Мъри и Новак Джокович се класираха за четвъртфиналите на турнира на твърди настилка в Доха. състезанието е с награден фонд 1 334 270 долара.

По-рано днес сърбинът победи аржентинеца Орасио Себайос с 6:3, 6:4 за 73 минути.

Британецът малко по-късно пък надви австриеца Гералд Мелцер със 7:6(6), 7:5. За следващия етап се класираха още испанците Николас Алмагро и Фернандо Вердаско, чехите Томаш Бердих и Радек Щепанек, както и хърватинът Иво Карлович.

В четвъртфиналите на турнира Мъри ще играе с Алмагро, Джокович среща Щепанек, Карлович се изправя срещу Вердаско, докато съперникът на Бердих ще стане ясне след изиграването на мача между Жо-Вилфрид Цонга и Дъстин Браун.