Защитаващата титлата си Виктория Азаренка започна с победа участието си на турнира в Доха (Катар), след като в среща от втори кръг се наложи с категоричното 6:2, 6:3 Ромина Опранди, отстранила на старта първата ни ракета Цветана Пиронкова, пише ТенисКафе.

Двубоят не започна по най-добрия начин за световната №1, която загуби подаването си още в първия гейм, а при 0-2 бе изправена пред нова възможност за пробив. Азаренка обаче моментално повиши нивото си, а до края на срещата не даде абсолютно никакви шансове на швейцарката, печелейки 12 oт следващите 15 гейма.

В спор за място на четвъртфиналите миналогодишната шампионка ще се изправи срещу американката Кристина Макхейл, която на старта даде само три гейма на Вера Душевина, а днес преодоля съпротивата на Луцие Шафаржова, надигравайки я с 6:4, 6:2.

В един от най-интересните сблъсъци една срещу друга ще се изправят Агнешка Радванска и Ана Иванович. Полякинята започна участието си с победа над Анастасия Родионова след 6:3, 6:2, а бившата №1 се класира за тази фаза на турнира, след като съперничката ѝ Симона Халеп се отказа поради контузия при резултат 6-3 в полза на сръбкинята.

Чехкинята Клара Закопалова си осигури среща с Мария Шарапова, след като поднесе една от изненадите през днешния ден, отстранявайки младата надежда на американския тенис Слоун Стивънс след 3 часа и 41 минути битка и труден успех с 4:6, 7:6(5), 7:6(5).