Световната №1 в тениса Виктория Азаренка се класира за 1/2-финалите на силния турнир в Пекин, след като се наложи над швейцарката Ромина Опранди с 6:2, 6:0.

Тенисистката от Беларус, която този сезон спечели четири титли, включително първото си отличие от Големия шлем след успех на Australian Open, все още няма загубен сет от началото на седмицата в китайската столица. Азаренка реализира всичките си шест възможности за пробив и спечели общо 60 точки за целия мач, който продължи 55 минути. За място на финала тя ще спори с победителката от двубоя между Марион Бартоли и Карла Суарес Наваро, който ще се изиграе по-късно днес.

В същото време шампионката от "Ролан Гарос" Мария Шарапова също се класира за 1/2-финал след като съперничката й Анжелик Кербер се отказа при резултат 6:0, 3:0. В следващия си мач рускинята ще се изправи срещу победителката от срещата между На Ли и Агниешка Радванска.