Беларуската тенисистка Виктория Азаренка се класира за 1/4-финалите на Ю Ес Оупън след обрат с 4:6, 6:3, 6:4 над Ана Иванович от Сърбия.

Иванович направи ранен пробив в първия сет и поведе с 3:0, а Азаренка спечели точка при сервис на сръбкинята и намали за 3:5. Нов пробив на Ана Иванович и помогна да спечели първата част.

Нито една от двете тенисистки на успя да спечели свое подаване в пърните пет гейма на втория сет. Три от тези пробиви бяха спечелени от Азаренка, която направи още един при 5:3 и тя изравни резултата в мача.

Двете продължиха да имат проблеми в началото на решителната част, когато бяха направени четири пробива в първите пет гейма. В края на сета са повтори ситуацията от втората част, а Азаренка спечели мача при четвъртия си мачбол.