Бившата водачка в световната ранглиста по тенис при жените Виктория Азаренка постигна категорична победа с 6:1, 6:0 над аржентинката Надя Подороска в мач от първия кръг на "Ролан Гарос".

Срещата, която противопостави две бивши полуфиналистки в Париж, премина изцяло под диктовката на белорускинята. Тя пое инициативата още в началото на мача, поведе с 3:0 гейма и не позволи на Подороска да я застраши в нито един момент от 62-те минути на мача.

Във втория кръг Азаренка ще срещне младата рускиня Мира Андреева, която отстрани американката Емина Бекташ след 6:2, 6:3.

Категорична победа записа и номер 22 в схемата Ема Наваро. Американката елиминира туркинята Зейнеп Сомнез след 6:2, 6:0, а мачът приключи за само 52 минути.

В следващия етап Наваро ще играе с 37-годишната Сара Ерани. Италианката, която през 2012 година игра финал на Откритото първенство на Франция, спечели с 6:3, 6:2 срещу Анна Каролина Шмиедлова от Словакия.

Победа също с 6:2, 6:2 записа и американката Мадисън Кийс. Дванадесетата в световната ранглиста постигна този резултат срещу мексиканката Рената Сарасуа за 74 минути.

Изненадата на деня пък поднесе Юлия Путинцева от Казахстан, която отстрани финалистката в Париж от 2018 година Слоун Стивънс от САЩ след 6:1, 6:2. Следващата съперничка на Путинцева ще бъде победителката от мача между британката Кейти Боултър и испанката Паула Бадоса.