Виктория Азаренка (Беларус) и Петра Квитова (Чехия) ще спорят за титлата от силния турнир на червени кортове в испанската столица Мадрид, с награден фонд 4,5 милиона долара. Беларускинята, която е поставена под номер 4 в основната схема, победи германката Юлия Гьоргес с 6:4, 6:2 за 77 минути, а Квитова победи китайката На Ли с 6:3 и 6:1 за 69 минути игра.

22-годишната Гьоргес, която прави силен сезон до момента, допусна 37 непредизвикани грешки в мача. Въпреки загубата тя ще се изкачи до топ 20 в световната ранглиста на УТА в понеделник след двете победи, които записа над световната номер 1 Каролине Вожняцки в Мадрид и на финала на силния турнир в Щутгарт.

Петра Квитова разби за 69 минути шестата поставена На Ли (Китай) след победа с 6:3, 6:1. След 2:2 в първия сет, когато двете си размениха по два пробива Квитова загуби само един гейм в първия сет, а във втория поведе с 5:0 и до края нямаше проблеми. Чехкинята ще се изкачи до рекордното 10-о място в света за пръв път в кариерата си.