Звездата на кипърския тенис Маркос Багдатис победи младия българин Цветан Михов с 6:1, 6:4, 6:1 и даде преднина на страната си в сблъсъка за “Купа Дейвис”. Двата тима играят бараж за оставане в група 2 на зона Европа/Африка.

Както е известно,България е без първата ни ракета Григор Димитров, който бе спрян за участие от своите мениджъри.

20-годишният Михов започна доста притеснено срещу номер 25 в света и Багдатис набързо поведе с 4:0. Цветан взе един гейм, но загуби частта с 1:6.

Вторият сет бе равностоен, като българинът се отпусна и удържа равенство до 4:4, след което опитът на Багдатис му позволи да вземе сета с 6:4. В третата част Маркос натисна и набързо спечели с 6:1.

Цветан Михов в момента не участва в турнири, тъй като учи в колеж в САЩ. Това му позволява да взема участие в срещите от “Купа Дейвис”.

Във втория мач за деня един срещу друг излизат Димитър Кутровски и Филипос Цангаридис. Българинът има шанс за успех.