Франция победи Австралия с 3:0 на “Хопман Къп”. Това стана факт, след като Марион Бартоли и Ришар Гаске се наложиха с 6:3, 6:4 над Ярмила Гайдосова и Лейтън Хюит. По-рано днес Бартоли разби Гайдосова с 6:0, 6:0 за 50 минути.

Французойката стана първият тенисист, който не губи гейм на “Хопман Къп” от 20 години насам. Последният подобен случай бе през 1991 г., когато състезаващата се за Швейцария Мануела Малеева-Франие победи с 6:0, 6:0 австралийката Лиз Смайли.

След това Ришар Гаске се наложи с 6:2, 5:7, 6:1 над Лейтън Хюит. За 25-годишния французин това бе първата му победа над Хюит, като австралиецът бе спечелил досегашните два мача между двамата.

По-рано днес Испания спечели с 2:1 мача си срещу Китай и заедно с Франция имат по два успеха. Победителят в Група “В” и финалист на “Хопман Къп” ще стане ясен след мача между двата тима в четвъртък.