Томаш Бердих отстрани французина Жо-Вилфред Цонга с 6:4, 4:6, 6:1 на 1/2-финалите от Откритото първенство по тенис на Китай. В битка за първата си титла от две години насам чешкият тенисист ще се изправи утре срещу хърватина Марин Чилич.

Третият в схемата Бердих осъществи късен пробив в първия сет за успеха с 6:4. При 4:3 във втората част десетият в света Бердих можеше да реализира пробив, но пропусна добрата възможност и загуби с 4:6. В третата част обаче чехът не остави никакви шансове на Цонга и го отвя с 6:1.

За последно Бердих спечели титла през 2009 година в Мюнхен. Ако сега успее да грабне трофея в Пекин, той ще се доближи до участие заключителния за сезона турнир на ATP. При победа над Чилич утре Бердих ще заеме седмото място в световната ранглиста и ще измести от там Цонга. /БЛИЦ