За четвърта поредна година Доминик Тийм се класира за полуфиналите на „Ролан Гарос“. Австриецът демонстрира тенис от най-висока класа и се наложи с 3:0 сета над дебютантът във втора седмица в турнир от Големия шлем Карен Хачанов. Срещата продължи едва час и 47 минути, а Тийм се наложи с 6:2, 6:4, 6:2.

„Беше много добър мач за мен, контролирах разиграванията, което беше важно. Мечта е отново да бъда на полуфиналите на „Ролан Гарос“. Трябваше да сменям темпото, Карен е висок тенисист и трябваше да правя дълги ретури, да посрещам далеч от основната линия неговия начален удар“, коментира Тийм след двубоя.

Съперникът на Тийм на полуфиналите ще бъде Новак Джокович, който също победи чисто Александър Зверев.

„Трябва да излаза на корта пак утре, но няма проблем. В момента не чувствам умора“, коментира още Тийм.