Бившите шампионки от „Ролан Гарос“ Елена Остапенко (Латвия) и Барбора Крейчикова (Чехия) ще се изправят една срещу друга на четвъртфиналите на „Уимбълдън“.

Остапенко, победителка от Откритото първенство на Франция през 2017 г., елиминира Юлия Путинцева (Казахстан) с 6:2, 6:3. Латвийката се представя много силно в Лондон и в четирите си мача до момента е загубила само 15 гейма, а сега за малко повече от час се справи Путинцева, която преди това елиминира световната №1 Ига Швьонтек.

Шампионката от "Ролан Гарос" през 2021 г. Барбора Крейчикова (Чехия) победи 11-а в схемата американка Даниел Колинс със 7:5, 6:3 за 1:37 час. За чехкинята предстои първо участие на четвъртфиналите на „Уимбълдън“.

Крейчикова вече има една загуба от Елена Остапенко на тревни кортове. Това се случи през миналата година на турнира в Бирмингам.