Бившият №3 в световната ранглиста по тенис Доминик Тийм отпадна още в първия кръг на турнира в Белград. Надпреварата е от сериите АТП 250 и е с награден фонд 534 555 евро.

28-годишният австриец загуби от австралиеца Джон Милман с 3:6, 6:3, 4:6 в мач, продължил 2 часа и 35 минути. Така Тийм, който към момента заема 54-ото място в ранглистата, отпада на старта на втори пореден турнир след като загуби в първия кръг и на надпреварата в Марбея (Испания).

Милман, който заема 80-ата позиция в световната ранглиста, поведе с 3:1 в първия сет, а впоследствие с 5:2 и взе аванс в мача. Тийм подобри представянето си във втората част и с един пробив стигна до 6:3, с което изравни резултата. Третият сет се развиваше равностойно преди австралиеца да пробие подаването на противника за крайното 6:4.

Джон Милман ще играе срещу представителя на домакините Миомир Кецманович във втория кръг.