Александър Лазаров се класира за втория кръг на квалификациите на турнира на твърда настилка в зала от сериите "Чалънджър" във френския град Роан с награден фонд 90 280 евро.

Алекс, който в неделя навърши 25 години, победи на старта мароканеца Елиот Беншетри с 6:4, 6:1 в мач, продължил час и 10 минути.

Лазаров имаше проблеми само в първия сет. Той поведе с 2:0, допусна обрат и изоставане с 2:3, но до края на частта даде само още един гейм на противника си. С два пробива във втория сет Лазаров, поставен под номер 1 в схемата на пресявките, стигна до успеха.

Негов съперник в сблъсъка за влизане в основната схема ще бъде представителят на Естония Марк Ладжал.

Димитър Кузманов и Адриан Андреев ще започнат директно от основната схема на турнира.