Илиян Радулов се класира убедително за втория кръг на сингъл на турнира за мъже на клей в Матаро (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

18-годишният българин постигна победа с 6:1, 6:1 над Бенжамен Пиетри от Франция. Срещата продължи час и 23 минути.

Във втория кръг Радулов ще очаква победителя от испанския сблъсък между Бенямин Уинер Лопес и Пол Мартин Трифон.

В друг мач от първия кръг на основната схема квалификантът Антъни Генов загуби с 0:6, 1:6 от Йон Ечеверия от Испания. Преди този мач Генов постигна три двусетови победи в квалификациите.

Във вторник Генов пък се класира за четвъртфиналите в надпреварата на двойки. Българинът и Бруно Наваро от Испания победиха с 6:1, 6:4 испанците Нико Ратинг и Андер Понте.