Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на турнир в Букурещ (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под №5 Нестеров направи обрат и победи в третия кръг с 4:6, 6:3, 6:0 Йоан Кирица от Румъния. Срещата продължи 2 часа и 11 минути. Пьотр спечели девет от последните десет гейма в мача.

За място на финала Нестеров ще играе срещу №2 в схемата Габи Болтан от Румъния.

По-късно днес Нестеров ще играе на полуфинал в надпреварата на двойки. Българинът и Илия Снитари (Молдова), поставени под номер 2, ще играят срещу Фин Бас от Великобритания и Флоран Ба от Франция.

Преди две седмици Нестеров стана двоен шампион на друг турнир в Букурещ с награден фонд 15 хиляди долара.

Габриел Донев пък отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът отстъпи с 0:6, 1:6 на №1 в схемата Марат Шарипов от Русия. Срещата продължи 64 минути. Преди този мач Донев постигна две победи без да загуби сет.