Росица Денчева и Елизара Янева се класираха за полуфиналите на двойки при девойките на Европейското лично първенство за юноши и девойки до 16 г. Парма (Италия).

Поставените под №1 в схемата българки победиха на четвъртфиналите с 6:4, 6:4 Миа Поханкова и Соня Депешова от Словакия. Така България си осигури първи медал от първенството.

Вчера Росица Денчева се класира за четвъртфиналите на сингъл при девойките. Поставената под №3 българка разгроми с 6:1, 6:1 Зарина Шнидер от Швейцария.

Така в първите си три мача Роси е загубила само осем гейма. Денчева победи в първия кръг Александра Панайотиду от Гърция с 6:0, 6:1, а във втория се наложи с 6:4, 6:1 над Дария Бибанина от Финландия. За място на полуфиналите Денчева ще играе срещу Мелида Биро от Унгария.

Треньори на българчетата са Владислав Матеев и Христоско Атанасов.