България започна с победа участието си на турнира Фед Къп. Втората ни ракета Елица Костова надви с 6:4, 4:6, 7:6 (7:5) полякинята Магда Линет. Организаторите закъсняха с официалното откриване, заради което срещата стартира с около половин час по-късно, предава Гонг. В първия сет българката надделя с 6:4. Във втория поведе с 2:0 гейма, след което обаче допусна пробив и се стигна до 2:4. След това Костова взе още два гейма, но в крайна сметка отстъпи с 4:6.

В третия сет бе равностоен Линет дръпна с 3:1. Костова успя да изравни за 4:4, последва ново равенство при 5:5 и 6:6. След оспорван тайбрек втората ни ракета спечели със 7:5 точки и по този начин взе и сета със 7:6.
По-късно е вторият мач между първите ракети на България и Полша - Цветана Пиронкова (номер 33 в света) и Агниешка Радванска (номер 10), след което е и срещата на двойки./БЛИЦ