България започна със загуба битката срещу Унгария за влизане в в група I на зона Европа/Африка на Купа Дейвис. В първия двубой Димитър Кутровски отсъпи с 4:6, 0:6, 3:6 пред Петер Наги, който е 300 места по-назад в ранглистата на АТП.

На Централния корт на Националния тенис център в София българинът бе категорично надигран от своя унгарски съперник и логично отстъпи. В първия сет Кутровски имаше три скрити сетбола, но не успя да се възползва, а след това допусна пробив. Втората част бе кошмарна и приключи с 6:0 в полза на Наги.

Унгарецът постигна нов пробив още в първия гейм на третия сет, но Кутровски все пак събра сили и на свой ред постигна рибрейк за 1:1. Постепенно отново Наги набра скорост, а в точния момент спаси възможност за пробив на Кутровски и стигна до крайния успех.

По-късно днес е вторият мач за деня, в който Димитър Кузманов ще се изправи срещу първата ракета на гостите Мартон Фучович.