Българският тенисист Александър Лазаров записа изключително престижна победа над световния №23 Душан Лайович. Успехът на родния национал за Купа Дейвис беше на демонстративния турнир в Белград, организиран от Янко Типсаревич.

Лазаров се наложи над реномирания си съперник с 6:7(4), 6:4, 6:4. Срещата от Група „В“ на турнира продължи почти два часа и половина. Успехът на българина можеше да е още по-впечатляващ, но той пропусна три сетбола в първата част и така се стигна до тайбрек, в който Лайович спечели четири от последните пет разигравания.

Във втория сет българинът дръпна с 5:1 гейма и това се оказа достатъчно за изравняването на резултата. В третата част 544-ият в света Лазаров направи ключов пробив за 3:2 и удържа аванса си до края. В следващия си мач от групата тази вечер българинът ще срещне Хамад Маджедович (Босна и Херцеговина).