Близка на влиятелен бивш "червен" депутат е спечелила търг за концесия за кортовете на Левски в Борисовата градина, научи БЛИЦ.
В последните 4 години обектът, който е в сърцето на София, се стопанисваше от столичен бизнесмен с интерес в строителството. Материалната база обаче продължи да се руши и не беше сменена дори една седалка на централната трибуна. Вместо очакваното развитие, кортовете бяха поддържани колкото да се играе на полуаматьорско ниво, което е жалко и срамно, като се има предвид, че в чужбина подобни комплекси процъфтяват.
Мераците на Гришо
Въпросният бизнесмен се е оттеглил напълно и след провеждането на конкурса Григор Димитров много е настоявал да спечели концесията. Финансовото му предложение, с което е играл на търга чрез своите представители, обаче се е оказало недостатъчно.
Това е втори неуспешен опит на Григор да инвестира в тенис комплекси. Първият беше при злополучното управление на предишния председател на федерацията по тенис Стефан Цветков, когато Димитров кандидатстваше за кортовете на Националния тенис център, но загуби. Обектът беше поет от федерацията по тенис, но продължава да залинява.
Намеренията му, ако беше спечелил
Според част от представителите на тенис средите, ако Григор спечели концесията на някой от комплексите в София има два варианта:
Първият е да ги модернизира и да ги направи притегателен център за любители и професионални състезатели. И да се даде възможност на националния отбор да тренира там, а не да му се налага да гастролира в Пловдив и други провинциални градове.
Другата опция е да последва примера на комплекса на Малееви, който е изграден изцяло на бизнес основа и не предлага нито един безплатен час на момчетата от националния отбор.
Един от малкото добри примери в това отношение е ТК Локомотив (Пловдив). Той се управлява от Георги Чочев и се справи успешно с домакинството на държавата ни за Купа "Дейвис" срещу отборите на Салвадор и Финландия, които завършиха със знаменателни победи на талантливите ни национални състезатели.

