Шампионката от 2018 година, бивша номер 1 и водачка в схемата Симона Халеп от Румъния отпадна в четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис след като, загуби от полската тинейджърка Ига Швьонтек с 1:6, 2:6 за 68 минути и прекъсна победната си серия от 17 мача.

19-годишната полякиня, 54-а в световната ранглиста, загуби от Халеп с 1:6, 0:6 в четвъртия кръг на "Ролан Гарос" през миналата година, но сега доминираше изцяло и даде само три гейма на номер 2 в света Халеп, с което хвърли голямата бомба.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

"Чувствах, че играя перфектно. Бях толкова съсредоточена през целия мач и съм изненадана, че успях да го направя. Тази седмица беше като сбъдната мечта за мен", каза тийнейджърката след мача.

На четвъртфиналите полякинята, която за първи път в кариерата си достига до тази фаза на турнир от Големия шлем, ще играе срещу италианската квалификантка Мартина Тревизан, която елиминира номер 5 Кики Бертенс (Нидерландия) с 6:4, 6:4 за 95 минути.