Рафаел Надал отпадна на 1/8-финалите от US Open след загуба с 4:6, 6:4, 4:6, 3:6 от американеца Франсис Тиафо в двубой, продължил три часа и половина.

Първият сет започна равностойно, но Тиафо успя да пробие Надал за 4:3, след което задържа аванса си.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Втората час беше още по-оспорвана, като Надал успя да направи пробив за 6:4, с което изравни резултата в мача.

Тиафо не се предаде и повтори първия сет, като проби Надал за 4:3, а след това не позволи изненада.

Надал имаше шанс да се спаси от загубата след пробив за 3:1 в четвъртия сет, но американецът го върна за 3:2, след което нанесе още два удара на бившия номер 1 в света. Първо го проби за 4:3, а накрая и за финалното 6:3.

В следващия кръг американецът ще срещне руснака Андрей Рубльов.

При дамите Ига Швьонтек бе близо до това да напусне US Open с изненадата на турнира, но успя да обърне развоя срещу №108 Жул Нимайер за крайното 2:6, 6:4, 6:0.