Шампионката на България по тенис Борислава Ботушарова се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове в зала в германския град Каарст с награден фонд 10 хиляди долара. 18-годишната Ботушарова се наложи над квалификантката Даря Афанасиева (Русия) с 6:3, 4:6, 6:1 след два часа игра. Българката стартира отлично и спечели първите четири гейма в мача, което се оказа решаващо за успеха в първия сет. Ботушарова пропиля ранен пробив аванс във втората част и позволи на 18-годишната рускиня да изравни резултата. В решаващия трети сет българката отново стартира с пробив, а след 2:1 спечели четири поредни гейма, а с това и мача.

С победата Ботушарова си осигури 4 точки за световната ранглиста и 245 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу поставената под номер 8 Аня Прислан (Словения).